© 2024 Karnet Narciarski Tatry Super Ski
1. Niesamowite widoki
Instagramowe miejsca? Bardzo proszę – znajdziecie je na każdym kroku. Zafascynowani zagranicznymi kierunkami, często zapominamy o tym, jak bogata jest natura w Polsce. Tymczasem odkrywanie rodzimych gór może okazać się równie ciekawe. To nie tylko szlaki turystyczne i stoki narciarskie, ale również rozległe polany, rzeki i doskonale ciemne, nocne niebo, na którym gwiazdy są widoczne znacznie lepiej niż w mieście. Dla takich krajobrazów warto wyjechać choćby na kilkudniowy odpoczynek w góry!
2. Rozrywka dla całej rodziny
Zimowy wyjazd może być świetną okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Zwłaszcza w wysokim sezonie ośrodki turystyczne dbają o szeroką ofertę rozrywkową. Ośrodki narciarskie ze szkółkami dla dzieci i dorosłych, obiekty wodne, muzea i obiekty kulturalne czy klimatyczne kuligi, to tylko jedne z nielicznych miejsc i atrakcji, które warto uwzględnić na mapie zimowych aktywności w górach.
3. Regeneracja dla umysłu
Eksperci podkreślają, że do efektywnego odpoczynku niezbędne jest wybieranie takich zajęć, które są odwrotnością tych podejmowanych na co dzień. Co to oznacza? Jeśli pracujemy umysłowo, powinniśmy wybrać aktywną rozrywkę – sport, spacery czy taniec, a jeśli z kolei nasza praca jest fizyczna – najlepiej zrelaksujemy się, wykonując ćwiczenia umysłowe, czytając lub zajmując się rękodziełem. Mając to na uwadze, warto zaplanować wypoczynek tak, aby skorzystał każdy członek rodziny.
Ferie to nie tylko sporty zimowe, ale także spacery i poznawanie nowych miejsc z dala od zgiełku miasta, rodzinne gry w przytulnym pensjonacie, próbowanie lokalnych potraw, poznawanie nowych ludzi i przede wszystkim zmiana otoczenia, która pozwala odciąć się od codziennej rutyny. Polskie góry – zwłaszcza na Podhalu – to naprawdę barwna kultura, z którą turyści spotykają się tu na każdym kroku.
4. Zdobywanie nowych umiejętności
Wyprawa w góry to świetna okazja do nauki dla całej rodziny. Począwszy od próbowania nowych rodzajów sportów – narty, snowboard czy łyżwy – aż po zagadnienia związane z geografią i biologią. Pobyt w nowym miejscu może zapoczątkować wspólne czytanie o żyjących tu zwierzętach, roślinach chronionych czy tym, jak tworzą się góry. Młodsze dzieci z pewnością same zasypią nas pytaniami, z kolei starszym możemy kupić różnorodne książki i razem z nimi odkrywać rodzimą przyrodę. Przyswajanie nowych informacji jest świetnym treningiem dla mózgu.
Warto też skorzystać z wyjazdu w góry, by zaszczepić w dzieciach miłość do zimowych sportów. To nawyk, który zostaje na całe życie. Aby nauczyć malucha właściwej techniki jazdy, najlepiej zapisać go do szkółki narciarskiej. Tam pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będzie szlifować swoje umiejętności, aby w przyszłości bezpiecznie poruszać się po stoku. Przyjmuje się, że od 3-4 roku życia, kiedy dziecko ma już ukształtowaną koordynację ruchową i prawidłową postawę, jest gotowe na naukę jazdy na nartach.
5. Jeden karnet, wiele stoków, czyli zima bez nudy
Wybierając polskie góry, można skorzystać z karnetu Tatry Super Ski, który w ramach jednego skipassu umożliwia korzystanie z aż 18 stacji narciarskich – aż 15 w Polsce i 3 na Słowacji. To największy tego typu rodzimy projekt, który łączy ośrodki narciarskie na terenie Podhala, Spisza, Gorców i Pienin. Łącznie mamy tutaj do dyspozycji 95 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Co równie ważne na każdej ze stacji znajduje się nowoczesna infrastruktura, zapewniająca komfort i bezpieczeństwo.
Dzięki karnetowi Tatry Super Ski można spędzać każdy dzień w innym miejscu. Zainteresowani mogą wybierać spośród różnych skipassów – sezonowego (umożliwia szusowanie w 14 dowolnych dni w sezonie – niekoniecznie z rządu), na określoną liczbę dni lub nawet na godziny. W ofercie znajduje się także karnet pakietowy – KARNET + BASENY – który oprócz szusowania na stokach umożliwia skorzystanie z oferty ośrodków wodnych – Termy Bania i Aqua Parku Zakopane. Więcej o karnetach Tatry Super Ski – ich wielu różnych opcjach, korzyściach oraz przysługujących ulgach – można dowiedzieć się na stronie projektu – tutaj.
© 2024 Karnet Narciarski Tatry Super Ski